Związkowcy z Silesii mają plan. Biznesplan


Tego jeszcze nie było. Związkowcy sami wynajęli firmę konsultingową, która przygotowała biznesplan określający przyszłość kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Ale czy to wystarczy, by uratować kopalnię zatrudniającą ponad 800 pracowników?

Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć kres trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą poprzeć sankcji przeciw Iranowi oraz przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, z danych Porozumienia Producentów Węgla Brunatnego wynika, że wydobycie węgla brunatnego w 2009 r. spadło o 2,5 mln ton i wynosiło 56,9 mln ton, w wyniku czego przychody firm zmniejszyły się łącznie do ok. 3,5 mld zł, a zatrudnienie w kopalnaiach zredukowane zostało o ok. 5 proc. Styczniowy numer Auto Transportu zdominowała informatyka. Piszemy w nim o elektronicznych systemach do zarządzania flotą oferowanych przez producentów ciężarówek oraz sprawdzamy, dokąd zaprowadzą trakera urządzenia nawigacyjne ...Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża. Czy na Zachodzie fabrykom aut grozi pięć lat kryzysu, bo tamtejsze rządy dawały premię na zakupy nowych aut za złomowanie wraków? Wiceprezes PGNiG Mirosław Dobrut poinformował, że od początku roku gaz z Rosji do Polski dostarczany jest tak, jakby obowiązywało porozumienie z Gazpromem o zwiększeniu dostaw.

Od wiosny większość handlowców z działu obrotu energią elektryczną Kopeksu może przejść do Centrozapu - donosi "Parkiet"

W tym roku amerykański koncern ConocoPhillips zdecyduje, czy sprzedać rosyjskiemu Łukoil swoją niemiecką rafinerię. W piątek oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ul. Kasprowicza o długości 530 metrów. Inwestycję, która kosztowała prawie 1,5 mln zł zrealizowano w ramach Narodowego Programu Przebudowy ...

Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1. Ponieważ ekspertyzy prawników się spóźniają, decyzja o tym, czy następca zmarłego prezesa NBP jest potrzebny szybko, odwlecze się. Tymczasem, jak informuje Parkiet, jednym z poważnie branych pod uwagę kandydatów na fotel szefa NBP jest Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK. Czeska grupa CEZ otrzymała pozytywną, prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego bloku gazowo-parowego o mocy około 430 megawatów w Elektrowni Skawina. Inwestycja o wartości 1,5 mld zł ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku.ABW zatrzymała cztery osoby z reaktywowanej spółki Giesche. Na podstawie przedwojennych akcji domagały się zwrotu majątku wartości setek milionów złotych Zanim rząd zdążył wybrać miejsce składowania odpadów radioaktywnych, w wytypowanych na razie nieoficjalnie miejscowościach już narasta opór, pisze "Metro". Władze gmin liczą, że w najgorszym razie składowiska uda się podrzucić sąsiadom. FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić okoliczności wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez sieć AT&T.

PKP Cargo może trafić do inwestora już w 2010 lub 2011 roku


Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu chłodzenia, przeznaczonego specjalnie dla wyposażonych w GPU ATI \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Cypress\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" kart graficznych Radeon HD 5870 i HD 5850. Nowość to VF3000A o wymiarach 239 x 98 x 51 milimetrów. Cała konstrukcja waży 430 gramów i składa się z miedzianej podstawy, pięciu ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora.

Prof. J. Popczyk: należy przebudować odpowiedzialność za energetykę w rządzie


Podczas odbywającego się dziś na Politechnice Śląskiej w Gliwicach konwersatorium pt. „Inteligentna energetyka” prof. Jan Popczyk przedstawił swoją koncepcję przebudowy odpowiedzialności za energetykę w rządzie.

Balcerowicz: data przyjęcia euro z programem spełnienia warunków


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Polska na 29. miejscu w rankingu Prosperity Index


- Polska zajęła 29. miejsce w globalnym rankingu 104 państw świata ocenionych pod kątem pomyślności gospodarczej i jakości życia, opublikowanym w poniedziałek przez niezależny brytyjski ośrodek badawczy Instytut Legatum (Legatum Prosperity Index).

Prezes NBP: Złoty będzie stabilniejszy w 2010 r.


Po silnych wahaniach kursu polskiej waluty w zeszłym roku, w 2010 roku złoty będzie podlegał mniejszej zmienności - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek

nasze sekretariat organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze kancelaria organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i marycha szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie

wycieczki szkolne warszawa

posiadamy rozległy selekcja miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także zielsko szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne i cannabis szkoły na każdą kapitał dodatkowo wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego